Calendar iunie 2019 - sportsplanner.com
Mobile App Developer wanted! Căutăm sportiv interesat să ne ajute cu dezvoltarea unei aplicații pentru dispozitive mobile!
Mobile App Developer Wanted!
Toggle Bar
Sidebar
×
Calendar
<<
Iunie 2019
>>
Lu
Ma
Mi
Jo
Vi
Sa
Du
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Ultimele evenimente
12.05.2024
Aleargă Pentru Viață - Ediția XV
05.10.2024
Harvest Run
30.06.2024
Budureasa Mountain Running
13.09.2024
Running Festival Miercurea Ciuc
28.09.2024
Ultra Paine
Nu ratați!
Traversarea Tarnitei
Newsletter
Prin newsletter vă ținem la curent cu noile informații.
Află cum poți primi noile evenimente pe email.
Alte sporturi
Auto-Moto
Baschet
Turism sportiv
Sporturi de iarna
Alpinism
Natatie
Orientare
Duatlon
Triatlon
Alergare
Ciclism
Presa
I agree with the
Conditii de Utilizare
Ultimele comentarii
Vrancea Montană Run (13)
Budureasa Mountain Running (1)
Trascău Trail Run (4)
Transfier 70.3 (1)
Sunt organizator (4)
sportsplanner.com
Acasă
Calendar
Unelte
Webmasteri
Integrează calendarul
Motorul de căutare
Calendar personalizat
Cum mă abonez?
Organizatori
Eveniment nou
Alegerea datei potrivite
Cum mă abonez?
Grupul organizatorilor
Participanți
Unde merg în weekend?
Calendarul meu
Cum mă abonez?
Blog
Eveniment nou
Utilizator
Parola
Ține-mă minte
Autentificare
Crează un cont
Ai uitat utilizatorul?
Ai uitat parola?
Login with Facebook
Login with Twitter
Login with Google+
Alergare
Alergare în sală
Alergare maraton
Alergare semimaraton
Cros
Obstacole
Scări
Trail Running
Ultra Maraton
Alpinism
Alpinism clasic
Bouldering
Escaladă
Alte sporturi
Auto-Moto
Auto
Moto
Baschet
Ciclism
Ciclocros
Contratimp
Cross country
Downhill
Dual Race
Enduro
MTB maraton
Șosea - Asfalt
Velodrom
Duatlon
Natație
Înot în ape deschise
Înot în bazin
Masters
Orientare
Orientare - Mountain Bike
Orientare - persoane cu handicap
Orientare - schi
Orientare în alergare
Sporturi de iarnă
Schi alpin
Schi de tură
Schi fond
Schi freeride
Schi freestyle
Snowboard freeride
Snowboard freestyle
Triatlon
Halfironman
Ironman
Mini
Offroad - Xterra
Olimpic - Asfalt
Turism sportiv
10km
50km
100km
300km
Toate evenimentele începând de azi
în weekend
in apr. 2024
mai. 2024 - iul. 2024
aug. 2024 - oct. 2024
nov. 2024 - ian. 2025
feb. 2025 - mar. 2025
toate evenimentele începând de azi (implicit)
arhivă
Africa
Eastern Africa
British Indian Ocean
Burundi
Comoros
Djibouti
Eritrea
Ethiopia
Kenya
Madagascar
Malawi
Mauritius
Mayotte
Mozambique
Reunion
Rwanda
Seychelles
Somalia
Tanzania, United Republic
Uganda
Zambia
Zimbabwe
Middle Africa
Angola
Cameroon
Central African Republic
Chad
Congo, Democratic Republic
Congo, Republic of the
Equatorial Guinea
Gabon
Sao Tome and Principe
South Sudan
Northern Africa
Algeria
Egypt
Libyan Arab
Morocco
Sudan
Tunisia
Western Sahara
Southern Africa
Botswana
Lesotho
Namibia
South Africa
Swaziland
Western Africa
Benin
Burkina Faso
Cape Verde
Cote d'Ivoire
Gambia, The
Ghana
Guinea
Guinea-Bissau
Liberia
Mali
Mauritania
Niger
Nigeria
Saint Helena
Senegal
Sierra Leone
Togo
Americas
Caribbean
Anguilla
Antigua and Barbuda
Aruba
British Virgin Islands
Caribbean Netherlands
Cayman Islands
Cuba
Dominica
Dominican Republic
Grenada
Guadeloupe
Haiti
Jamaica
Martinique
Montserrat
Navassa Island
Puerto Rico
Saint Kitts and Nevis
Saint Lucia
Saint Martin
Saint Vincent and the
Trinidad and Tobago
Turks and Caicos Islands
Central America
Belize
Costa Rica
El Salvador
Guatemala
Honduras
Mexico
Nicaragua
Panama
Northern America
Canada
Greenland
Saint Pierre and Miquelon
United States
South America
Argentina
Bolivia
Brazil
Chile
Colombia
Ecuador
Falkland Islands (Islas
French Guiana
Guyana
Paraguay
Peru
South Georgia and the
Suriname
Uruguay
Venezuela
Antarctica
Antarctica
Antarctica
Asia
Central Asia
Kazakhstan
Kyrgyzstan
Tajikistan
Turkmenistan
Uzbekistan
Eastern Asia
China
Hong Kong
Japan
Korea, North
Korea, South
Macau
Mongolia
Taiwan
South-Eastern Asia
Cambodia
East Timor
Indonesia
Laos
Malaysia
Myanmar
Philippines
Singapore
Thailand
Vietnam
Southern Asia
Afghanistan
Bangladesh
India
Iran
Maldives
Nepal
Pakistan
Sri Lanka
Western Asia
Armenia
Azerbaijan
Georgia
Iraq
Israel
Jordan
Kuwait
Lebanon
Oman
Qatar
Saudi Arabia
Syrian Arab Republic
Turkey
United Arab Emirates
West Bank
Yemen
Europe
Eastern Europe
Belarus
Bulgaria
Czech Republic
Hungary
Moldova, Republic of
Poland
Romania
Russia
Slovakia
Ukraine
Northern Europe
Åland Islands
Denmark
Estonia
Faroe Islands
Finland
Iceland
Ireland
Isle of Man
Jersey
Latvia
Lithuania
Norway
Sweden
United Kingdom
Southern Europe
Albania
Andorra
Bosnia and Herzegovina
Croatia
Cyprus
Gibraltar
Greece
Italy
Malta
Montenegro
Portugal
San Marino
Serbia
Slovenia
Spain
The Former Yugoslav
Western Europe
Austria
Belgium
France
Germany
Liechtenstein
Luxembourg
Monaco
Netherlands
Switzerland
Oceania
Australia and New Zealand
Australia
Christmas Island
Cocos (Keeling) Islands
Guam
Kiribati
Marshall Islands
Micronesia, Federated
Nauru
New Zealand
Norfolk Island
Northern Mariana Islands
Palau
Melanesia
Fiji
New Caledonia
Papua New Guinea
Solomon Islands
Vanuatu
Polynesia
American Samoa
Cook Islands
French Polynesia
Niue
Pitcairn Islands
Samoa
Tokelau
Tonga
Tuvalu
Wallis and Futuna
World
World
Ashmore and Cartier Islands
Bahamas, The
Bahrain
Baker Island
Barbados
Bassas da India
Bermuda
Bhutan
Bouvet Island
Brunei
Clipperton Island
Coral Sea Islands
Dhekelia Sovereign Base
Europa Island
French Southern and
Gaza Strip
Glorioso Islands
Guernsey
Heard Island and McDonald
Holy See (Vatican City)
Howland Island
Jan Mayen
Jarvis Island
Johnston Atoll
Juan de Nova Island
Kingman Reef
Kosovo
Midway Islands
Netherlands Antilles
No Man's Land
Palmyra Atoll
Paracel Islands
Serbia and Montenegro
Spratly Islands
Svalbard
Tromelin Island
Virgin Islands (US)
Wake Island
Listează
Calendar iunie 2019
<<
Iunie 2019
>>
Lun
Ma
Mie
Joi
Vi
Sam
Dum
1
15th Annual Longmont Kids Only Triathlon
23rd Annual Cannonballs' Ride For Pride Metric Century
30th Annual Tour of Lakes
3rd Annual Grand Enduro
3rd Annual Tour de Charleston
46th Annual 100 Grand Bicycle Tour/2019
4th Annual Ride to Remember
Active Faith 5K/10 K
Allspeed Mountain Bike School Skills Clinic Greater Portland: Women's Only
Amanda Holmes Memorial Scholarship 5k Terrain Run
And more
2
33 rd Annual Fitness Challenge Triathlon - Naples
39th Annual Longmont Triathlon
3rd Annual Grand Enduro
AEP Ohio Columbus 10K
ATC Triathlon Series
Acadia National Park Half Marathon
Amica Iron Horse 1/2 Marathon, 10k and 5K
Annual Clermont Triathlon/Duathlon & 5K Series #1
Arroyo Creek Half Marathon
Aurora BayCare Triathlon
And more
3
Aldo Leopold Festival Triathlon
Bryant Kids Triathlon
Hope For Crohn's Blue Wave Triathlon/Duathlon
Sparta Municipal Pool Adult Sprint & Youth Triathlon
4
City Club Mini Triathlon
Kid's Legacy Triathlon
Mid Week MTB Series XC #4: June 4, Round Valley
The CCAP Tuesday Night Criterium Series p/b CT's Top Eye & Ear Doctors
Winding Trails Triathlon Series Demo & Training Day
5
#GravelLessTraveled Rusch Academy
Oakland Run Co Launch x Global Running Day
STTC Summer Tri Series #1
Southern Tier Triathlon Club Summer Tri Series #1
The Bedgebury Pinetum Summer 10k & 5k Series Race 2
6
#GravelLessTraveled Rusch Academy
Anthem Corporate 4Run
D-Day Challenge - Charge up the Beach!
EPIC5 Hawaii Ultra Triathlon
Larkinville Challenge / Frank Mesi Memorial Junior Race 3
Orange Run!
Park Ave Bike Arrowhead MTB Race #1
Plug Pond Thursday Night MTB Training Race #6
Stroke & Stride Series #2
7
#GravelLessTraveled Rusch Academy
14th Annual Sundance Midwest Womens Mountain Bike Camp
Bedford Trails Bike Races
Elkhart Lake Triathlons
Mendon Mauler Trail Run
Montana Governor’s Cup
Moonlight Firehose Frenzy 5K
NICA/PICL BRaP Camp! For Middle School Boys
Saint Francis Tulsa Tough
San Diego 100 Mile Endurance Run
And more
8
#GravelLessTraveled Rusch Academy
1/2 Sauer 1/2 Kraut
14th Annual Sundance Midwest Womens Mountain Bike Camp
24 Hours in the Enchanted Forest
24th Annual Fire Ant Tour
27th Annual Strawberry Century
4th Annual Village Creek Classic
6th Annual Chillicothe Challenge
Adventure Race Philly: Kelpius' Revenge
Allspeed Mountain Bike School Skills Clinic Greater Portland: Kids Only (8-12)
And more
9
#GravelLessTraveled Rusch Academy
14th Annual Sundance Midwest Womens Mountain Bike Camp
24 Hours in the Enchanted Forest
38th Annual BCLC Ramble
406 Duathlon Challenge & 5k
8th Annual Town of Chino Valley Adult and Youth Sprint Triathlons and Duathlon
Backdraft Bike Tour
Battle Of Sexes 5K
Bedford Trails Bike Races
Berkshire Triathlon
And more
10
Gladstone Community Center Kids Triathlon
Hooty N' Kids Tri Series
Lake Eau Claire Clear Water Triathlon
Liberty Triathlon
Mighty Mini Triathlon
Ride The Rockies 2019
Ride The Rockies Expo
Tri The Island Triathlon
11
11th Annual Seneca Triathlon
15th Annual Redondo Beach Triathlon
7th Annual Seneca Youth Triathlon
Ashland Lions Triathlon
Double Dip Sprint Triathlon
Mid Week MTB Series Mini Enduro #2: June 11, Sundance Resort
NYCRUNS Building Brooklyn 5K
Ride The Rockies 2019
Ride The Rockies Expo
School's Out! Kids' Triathlon
And more
12
Full Moon Vista Mountain Bike Series at Mendon Acres Farm - Race #1
HVTC Summer Tri Series #1
Hudson Valley Triathlon Club Summer Tri Series #1
Ride The Rockies 2019
Ride The Rockies Expo
13
Cedar Lake Triathlon Series #2
Larkinville Challenge / Frank Mesi Memorial Junior Race 4
OTC Run/Walk Series #4
Park Ave Bike Arrowhead MTB Race #2
Ride The Rockies 2019
Ride The Rockies Expo
Six Pack Summer Series Westminster- 1 mile & 5k
Stroke & Stride Series #3
14
8th Annual CCNS KERMIS p/b The CCAP
Bighorn Mountain Wild and Scenic Trail Runs
Canaan MTB Festival Skills Lunch
Friday Night Swim Races - June
Great Island Race Series
Kids Tri'N for a Cure 2 Beat T1 Diabetes
Le Tour de Shore
QOD Mountain Bike Weekend
Ride The Rockies 2019
Ride The Rockies Expo
And more
15
18th Pat Griskus Olympic Tri / Duathlon / Sprint Triathlon
3 Little Pigs Sprint Triathlon
35th Annual OutRiders Boston to Provincetown Bike Ride
5th Annual Crankin Out Cancer
6 Hours at Woodstock (6HAW)
Adirondack 540 Gran Fondo
Against the Tide - Hopkinton
BIKES FIGHT CANCER - a ride for the Pan-Mass Challenge
Battle of Berryman 25/50
Belltown Throwdown - Clif Bar Dirt Cup Series Finale & 2019 CT State MTB Championship!
And more
16
34th Annual Mystic River Valley Triathlon
39th Seahorse Challenge Triathlons
Bare Hill Triathlon & Duathlon
Black Hills Triathlon and Dualathlon
BozeMan Triathlon
Branford Road Race
Cabela's 5 Miler & 1 Mile Dash
Cascade Fondo
Charleston Sprint Triathlon Series Race 2
Columbia Association Triathlon
And more
17
Desert RATS Kokopelli 150 Stage Race
Manitou Monster Triathlon
Owen Cyclery's Basic MTB camp for kids
St. Marys Sprint Triathlon
SteelMan Triathlon
Topeka Tinman Triathlon
18
Desert RATS Kokopelli 150 Stage Race
Mid Week MTB Series Women's Mini Enduro
Owen Cyclery's Basic MTB camp for kids
Rochesterfest Triathlon
The CCAP Tuesday Night Criterium Series p/b CT's Top Eye & Ear Doctors
19
Concord Classic
Desert RATS Kokopelli 150 Stage Race
Oregon Trail Gravel Grinder
Owen Cyclery's Basic MTB camp for kids
Solstice Sprint 5K
Superun 5K
20
America's Finest Corporate Dash 5K
Boulder Stroke & Stride Series #4
Desert RATS Kokopelli 150 Stage Race
Elmore Practice Triathlon #1
Gino's East Pizza 5K and Kids Dash
Lake Terramuggus Sprint Triathlon #2
Oregon Trail Gravel Grinder
Owen Cyclery's Basic MTB camp for kids
Park Ave Bike Arrowhead MTB Race #3
21
2019 Mike's Run Five Mile Run and Two Mile Run/Walk
Athens Brick Criterium
Broken Arrow Skyrace
Desert RATS Kokopelli 150 Stage Race
Grandma's Marathon
New England Regional Junior Road Talent ID Camp
Oregon Trail Gravel Grinder
Owen Cyclery's Basic MTB camp for kids
Sanford Tri For Health - Friday Youth Event
Summer Solstice Sprint Triathlon
And more
22
2019 Lake Escape 10k 5k Run Walk and kids run
2019 Suds & Soles 5K
21st BSG
26th Warsaw Optimist Sprint Triathlon
3rd Annual Thumbs Up Bike Tour - Andy Nowak Memorial
All-Out Summer Breeze 1M, 5K, 10K and Half Marathon
Anchorage Mayor's Marathon & Half-Marathon
Angel Island 5 Mile and Half Marathon
Athens Brick Criterium
BADLANDS 24 HOUR RACE/RUN/BIKE
And more
23
2019Eiffel Tower Triathlon
4th Annual TriToFinish Sanford Lake Triathlon
7th Annual Boardwalk Triathlon
A.C. Daughtry Security H2H The Lewis Morris Challenge
Aurora BayCare High Cliff Triathlon
BADLANDS 24 HOUR RACE/RUN/BIKE
Bay of Fundy International Marathon
Berkshire Bike-N-Fly
Big Foot Triathlon
Boulder Sunrise Triathlon
And more
24
Cooper Kids Triathlon Events
Neosho Sprint Triathlon
New England Regional Junior Road Talent ID Camp
North Pole Kids Triathlon
RipRoar Kids Triathlon North Mankato
SwimKids Triathlon
25
Fun in the Sun Kids Triathlon
Going For The Goal Sprint Triathlon
Lake Waconia Triathlon
MMTC Triatholton Kids Triathlon
Mid Week MTB Series XC #5: June 25, Round Valley
New England Regional Junior Road Talent ID Camp
PT Solutions Allatoona Triathlon
Sakatah Challenge
The CCAP Tuesday Night Criterium Series p/b CT's Top Eye & Ear Doctors
Tri If You Dare- Youth Triathlon
And more
26
Full Moon Vista Mountain Bike Series at Mendon Acres Farm - Race #2
New England Regional Junior Road Talent ID Camp
Teen Trail Corps Adventure MTB Camp - PA Interscholastic Cycling League
Triceratops Tri
27
Boulder Stroke & Stride Series #5
Cedar Lake Triathlon Series Race #3
Meridian Mile
Mile Dash for Cash
Park Ave Bike Arrowhead MTB Race #4
Riverfront Scramble #1
Six Pack Summer Series Westminster- 2 mile & 5k
Teen Trail Corps Adventure MTB Camp - PA Interscholastic Cycling League
28
Bentonville AR MTB Skills Weekend with Crystal Anthony & Craig Wohlschlaeger
Black Hills 100
Madeira Criterium & Run
Missoula Marathon
Pacific Crest Endurance Sports Festival
Teen Trail Corps Adventure MTB Camp - PA Interscholastic Cycling League
29
2nd Annual Sager Creek Triathlon
5K-9 Run Walk Wag
9th Annual Northern Lights YMCA UP Northwoods Triathlon
Alaskaman Extreme Triathlon
American Spirit Triathlon - Kids Tri Saturday
Artful Dodger 5K
Average Jo Triathlon
Bentonville AR MTB Skills Weekend with Crystal Anthony & Craig Wohlschlaeger
Big Ticket Festival Music 5K
Burn Your Half Off Ohio, An Awesomesauce Event
And more
30
406 Adventure Race 2019
American Spirit Triathlon - Altus
Bentonville AR MTB Skills Weekend with Crystal Anthony & Craig Wohlschlaeger
Buckeye Trail 50K
Central Vermont Cycling Tour "Original Gravelgrinder"
Craft Classic Seattle
Cutaway Bike Camp Enduro Camp
Duck Lake Triathlon
Farm to Fork Fondo - Asheville
Food Justice Bike Ride - 2019
And more
Powered by
JEM